PROGRAMME

Wednesday 25.04

Sala Gerard
14:45
(A)
Between the Raindrops / Między kroplami deszczu
Kuba Karyś, Paulina Loszek
Polska
d 94 min
16:35
(A)
Loving Sophia / Kochając Sophię
Ohad Itach
Izrael
d 55 min
18:00
Opening Ceremony
18:30
(A)
Our Children / Nasze dzieci
Natan Gross
Polska
The film will be shown thanks to the support of Shalom Foundation.
D 78 min
20:10
(A)
The Moon is Jewish / Księżyc to Żyd
Michał Tkaczyński
Polska
D 45 min
21:10
(A)
My Australia / Moja Australia
Ami Drozd
Polska/Izrael
F 95 min

Sala Zbyszek
15:00Gay Days / Czas gejów
Yair Qedar
Izrael
D 71 min
16:20Missing Father / Nieobecny ojciec
Yair Elazar
Izrael
D 87 min
17:50Restoration / Konserwator
Yossi Madmony
Izrael
F 105 min
19:40War Matador / Wojenna corrida
Avner Faingulernt, Macabit Abramson
Izrael
d 71 min
20:55The Summer of Aviya / Lato Avii
Honorary Guest
Eli Cohen
Izrael
F 95 min


Thursday 26.04

Sala Gerard
15:00
(A)
In Heaven, Underground / W niebie, pod ziemią
Britta Wauer
Niemcy
D 92 min
16:50
(A)
Happy Holidays / Wesołych świąt
Luca Marvanyi
Izrael
S 32 min
17:40


(A)


(A)
Schlimazeltov!
Thomas Allen
Wielka Brytania
Automation / Automatyzm
Nati Meir
Izrael
Audition / Przesłuchanie
Udo Prinsen
Holandia
S 11 min


A 10 min


A 6 min
18:30
(A)
War Matador / Wojenna corrida
Avner Faingulernt, Macabit Abramson
Izrael
d 71 min
20:00
(A)
The Fifth Heaven / Piąte niebo
Dina Zvi Riklis
Izrael
F 71 min

Sala Zbyszek
15:00Lenin in October / Lenin w październiku
Evgeny Ruman
Izrael
F 50 min
15:55Protektor
Marek Najbrt
Republika Czeska
F 98 min
17:40Promise / Obietnica
Henning Carlsen
Dania
S 8 min
17:50Just the Two of Us / Tylko nas dwóch
Tzipi Baider
Izrael
D 42 min
18:40The Girl from a Reading Primer / Ala z elementarza
Edyta Wróblewska
Polska
D 29 min
19:15Partly Private / Ucięta dyskusja
Danae Elon
Kanada
D 82 min
20:45Blinky & Me / Krakowiaczek ci ja…
Tomasz Magierski
Polska/USA
D 77 min


Accompanying event:
21:00 Concert ALTONA, Pardon To Tu, 12/16 Grzybowski sq. [Entrance 10 zł]


Friday 27.04

Sala Gerard
14:00My So-Called Enemy / Mój tak zwany wróg
Lisa Gossels
USA
D 90 min
15:35
(A)
Missing Father / Nieobecny ojciec
Yair Elazar
Izrael
D 87 min
17:25
(A)
Iraq’n’roll
Gili Gaon
Izrael
D 54 min
18:40
(A)
Gay Days / Czas gejów
Yair Qedar
Izrael
D 71 min
20:10
(A)
In Fortune’s Debt / Rachunek szczęścia
Irek Dobrowolski
Polska
D 48 min
21:40
Restoration / Konserwator
Yossi Madmony
Izrael
F 105 min

Sala Zbyszek
15:00 Simon Konianski
Micha Wald
Belgia
F 95 min
16:40Lone Samaritan / Samotny Samarytanin
Barak Heymann
Izrael
D 50 min
17:35Loving Sophia / Kochając Sophię
Ohad Itach
Izrael
D 55 min
18:35There Was Once Our Home / Tam był kiedyś nasz dom
Ewa Szprynger
Polska
D 52 min
19:35Otto Frank, Father of Anne / Otto Frank, ojciec Anny
David de Jongh
Holandia
D 76 min
20:55Passover Fever / Pesachowa gorączka
Honorary Guest
Shemi Zarhin
Izrael
F 100 min


Saturday 28.04

Sala Gerard
12:00
Nechama – Consolation / Nechama
Edit Sheratzki
Izrael
F 49 min
12:55
(A)
There Was Once Our Home / Tam był kiedyś nasz dom
Ewa Szprynger
Polska
D 52 min
14:05
(A)
Lawnswood Gardens
Paweł Kuczyński
Polska
D 53 min
15:15
(A)
Lone Samaritan / Samotny Samarytanin
Barak Heymann
Izrael
D 50 min
16:20
(A)
Otto Frank, Father of Anne / Otto Frank, ojciec Anny
David de Jongh
Holandia
D 76 min
17:50
(A)
Redcurrants / Tam, gdzie rosną porzeczki
Leo Kantor
Polska/Szwecja
F 35 min
18:40
(A)
The Ostiary / Szames
Alexander Slobodskoy
Rosja
F 26 min
19:20
The „Socalled” Movie
Garry Beitel
Kanada
d 88 min
21:05
Simon Konianski
Micha Wald
Belgia
F 95 min

Sala Zbyszek
12:00The Moon is Jewish / Księżyc to Żyd
Michał Tkaczyński
Polska
D 45 min
12:50 My Australia / Moja Australia
Ami Drozd
Polska/Izrael
F 95 min
14:30Happy Holidays / Wesołych świąt
Luca Marvanyi
Izrael
S 32 min
15:05Between the Raindrops / Między kroplami deszczu
Kuba Karyś, Paulina Loszek
Polska
D 94 min
16:45 The Fifth Heaven / Piąte niebo
Dina Zvi Riklis
Izrael
F 71 min
18:35 Lawnswood Gardens
Paweł Kuczyński
Polska
D 53 min
19:35In Fortune’s Debt / Rachunek szczęścia
Irek Dobrowolski
Polska
D 48 min
20:55Under the Domim Tree / W konarach drzew
Honorary Guest
Eli Cohen
Izrael
F 100 min


Sunday 29.04

Sala Gerard
11:00
(A)
Blinky & Me / Krakowiaczek ci ja…
Tomasz Magierski
Polska/USA
D 77 min
12:35
(A)
Partly Private / Ucięta dyskusja
Danae Elon
Kanada
D 82 min
14:15
(A)
The Girl from a Reading Primer / Ala z elementarza
Edyta Wróblewska
Polska
D 29 min
15:00
(A)
Just the Two of Us / Tylko nas dwóch
Tzipi Baider
Izrael
D 42 min
16:00
(A)
Promise / Obietnica
Henning Carlsen
Dania
S 8 min
16:25
Lenin in October / Lenin w październiku
Evgeny Ruman
Izrael
F 50 min
17:20Protektor
Marek Najbrt
Republika Czeska
F 98 min
19:30 Closing Ceremony
20:30 The film, which wins Golden Warsaw Phoenix

Sala Zbyszek
11:30 My So-Called Enemy / Mój tak zwany wróg
Lisa Gossels
USA
D 90 min
13:05 Nechama – Consolation / Nechama
Edit Sheratzki
Izrael
F 49 min
14:00 Iraq’n’roll
Gili Gaon
Izrael
D 54 min
15:00 The Ostiary / Szames
Alexander Slobodskoy
Rosja
F 26 min
15:30 Redcurrants / Tam, gdzie rosną porzeczki
Leo Kantor
Polska/Szwecja
F 35 min
16:10 In Heaven, Underground / W niebie, pod ziemią
Britta Wauer
Niemcy
D 92 min
17:50 The „Socalled” Movie
Garry Beitel
Kanada
d 88 min
19:25 Schlimazeltov!
Thomas Allen
Wielka Brytania
Automation / Automatyzm
Nati Meir
Izrael
Audition / Przesłuchanie
Udo Prinsen
Holandia
S 11 min


A 10 min


A 6 min
20:00 The Debt / Dług
Honorary Guest
Assaf Bernstein
Izrael
F 100 min


Accompanying event:
21:00 Concert DOMINISTRY, Pardon To Tu, 12/16 Grzybowski sq. [Entrance 10 zł]

The special screening of Our Children / Nasze dzieci will take place on 30.04.2012, at 19:00, in Shalom Foundation Center of Yiddish Culture, ul. Andersa 15.



(A) - Q&A with the authors after screening

F – feature film

D – documentary film

S – short film

A – animation

Admission to all festival screenings is free.
Kino Muranów, Warszawa, ul. Andersa 1
The festival patrons are the President of the City of Warsaw Hanna Gronkiewicz-Waltz, the Minister of Culture and National Heritage Bogdan Zdrojewski and the Ambassador of the Czech Republic Jan Sechter.

formularz regulamin logo polski
2009-2016@pixele.net

Ta witryna używa plików cookie. Korzystają…c ze strony wyrażasz zgodę™ na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.