PROGRAMME


Programme in PDF


Wednesday 24.04

Sala Gerard
15:00
Turkish Passport / Turecki paszport
Burak Cem Arlıel
Turcja, 2011
d 91 min
16:40
(A)
Tonia and Her Children / Tonia i jej dzieci
Marcel Łoziński
Polska, 2011
d 58 min
18:00
(A)
The Tenth Drop / Dziesiąta kropla
Gabriel Ohayon
Francja
d 31 min
18:50
(A)
Batman at the Checkpoint / Batman na przejściu granicznym
Rafael Balulu
Niemcy, 2012
S 11 min
19:20
(A)
Searching for Stars / Szukając gwiazd
Filip Luft
Polska, 2012
S 17 min
20:00
(A)
Aftermath / Pokłosie
Władysław Pasikowski
Polska/Holandia/Rosja/Słowacja
F 105 min

Sala Zbyszek
15:00 The Territory / Terytoria
Dmitriy Khavin
USA/Izrael, 2012
D 40 min
15:50Letters from Szczuczyn / Listy ze Szczuczyna
Bolesław Maciej Miguła
Polska, 2013
D 17 min
16:15Catherine the Great / Katarzyna Wielka
Anna Kuntsman
Izrael, 2011
A 5 min
16:25White Night / Biała noc
Irit Gal
Izrael, 2012
d 48 min
17:20Yael
Emil Piórek, Rafał Żwan
Polska, 2012
d 34 min
18:00No Full Stop / Bez ostatniej kropki
Shlomo Slutzky
Argentyna/Izrael, 2011
d 60 min
19:10
(A)
Hava Nagila (The Movie) / Hava Nagila
Roberta Grossman
USA
d 73 min
21:00
M
Nobody’s Calling / Nikt nie woła
Kazimierz Kutz
Polska, 1960
f 86 min


Thursday 25.04

Sala Gerard
14:30
(A)
And All This Turns Into Dance / I to wszystko zamienia się w taniec
Henryka Dobosz-Kinaszewska, Adam Kinaszewski
Polska, 2009
D 44 min
15:45
(A)
Let’s Dance!
Gabriel Bibliowicz
Izrael, 2011
d 53 min
17:10
(A)
Rainbow / Tęcza
Eliran Elya
Izrael, 2012
f 42 min
18:20
(A)
Devout / Pobożna
Diana Neille, Sana Gulzar
USA, 2011
d 37 min
19:30
(A)
Seven Minutes in the Warsaw Ghetto / Siedem minut w warszawskim getcie
Johan Oettinger
Dania, 2012
a 8 min
20:15
(A)
Portrait of Wally / Portret Wally
Andrew Shea
USA, 2012
d 90 min

Sala Zbyszek
14:00How to Re-Establish a Vodka Empire / Jak odbudować imperium wódki
Daniel Edelstyn
Wielka Brytania/Ukraina
d 77 min
15:25Punk Jews
Jesse Zook Mann
USA, 2012
d 56 min
16:30Call Me a Jew / Nazywaj mnie Żydem
Michael Pfeifenberger
Austria/Niemcy
d 99 min
18:15The Presence of Arnošt Lustig / Arnošt Lustig
Eva Lustigová
Czechy, 2012
D 53 min
19:15
(A)
Turkish Passport / Turecki paszport
Burak Cem Arlıel
Turcja, 2011
D 91 min
21:15Room 514 / Pokój 514
Sharon Bar Zvi
Izrael, 2012
f 88 min





Friday 26.04

Sala Gerard
14:00Hava Nagila (The Movie) / Hava Nagila
Roberta Grossman
USA
D 73 min
15:20
(A)
White Night / Biała noc
Irit Gal
Izrael, 2012
D 48 min
16:35
(A)
Retrace / Powrót
Judit Elek
Węgry/Rumunia, 2011
f 98 min
18:40
(A)
Igor and the Cranes’ Journey / Igor i podróż żurawi
Evgeny Ruman
Izrael/Polska/Niemcy
f 90 min
20:45
(A)
Hitler’s Children / Dzieci Hitlera
Chanoch Ze’evi
Izrael/Niemcy, 2011
D 80 min

Sala Zbyszek
14:30 Seven Minutes in the Warsaw Ghetto / Siedem minut w warszawskim getcie
Johan Oettinger
Dania, 2012
a 8 min
14:45Batman at the Checkpoint / Batman na przejściu granicznym
Rafael Balulu
Niemcy, 2012
s 11 min
15:00The Protocols of the Elders of Zion / Protokoły Mędrców Syjonu
Bartosz Warwas
Polska, 2012
s 7 min
15:15Besa: The Promise / Besa: Obietnica
Rachel Gosslins
USA, 2012
D 87 min
16:50
(A)
Catherine the Great / Katarzyna Wielka
Anna Kuntsman
Izrael, 2011
a 5 min
17:25
(A)
Ida Haendel – This is My Heritage / Ida Haendel. Wiem skąd jestem
Christine Jezior
Polska, 2011
d 54 min
18:50When Day Breaks / Kiedy wstanie dzień
Goran Paskaljević
Serbia/Chorwacja/Francja, 2012
F 87 min
20:30
M
April / Kwiecień
Witold Lesiewicz
Polska, 1961
F 92 min


Saturday 27.04

Sala Gerard
11:00
Aftermath / Pokłosie
Władysław Pasikowski
Polska/Holandia/Rosja/Słowacja
F 105 min
13:00
(A)
In Search of a Lost Childhood / W poszukiwaniu straconego dzieciństwa
Matthias Frickel
Niemcy, 2012
D 43 min
14:10
(A)
The Presence of Arnošt Lustig / Arnošt Lustig
Eva Lustigová
Czechy, 2012
D 53 min
15:30
(A)
When Day Breaks / Kiedy wstanie dzień
Goran Paskaljević
Serbia/Chorwacja/Francja, 2012
f 87 min
17:30
(A)
The Territory / Terytoria
Dmitriy Khavin
USA/Izrael, 2012
D 40 min
18:35
(A)
How to Re-Establish a Vodka Empire / Jak odbudować imperium wódki
Daniel Edelstyn
Wielka Brytania/Ukraina
d 77 min
20:20
(A)
Besa: The Promise / Besa: Obietnica
Rachel Goslins
USA, 2012
d 87 min

Sala Zbyszek
11:00Searching for Stars / Szukając gwiazd
Filip Luft
Polska, 2012
s 17 min
11:30The Flat / Mieszkanie
Arnon Goldfinger
Izrael/Niemcy, 2011
d 98 min
13:15Portrait of Wally / Portret Wally
Andrew Shea
USA, 2012
d 90 min
15:00
(A)
Call Me a Jew / Nazywaj mnie Żydem
Michael Pfeifenberger
Austria/Niemcy
D 99 min
17:10
M
The Law and the Fist / Prawo i pięść
Edward Skórzewski, Jerzy Hoffman
Polska, 1964
F 92 min
19:00
M
Meeting with Józef Hen / Spotkanie z Józefem Henem
20:30The Flat / Mieszkanie
Arnon Goldfinger
Izrael/Niemcy, 2011
D 98 min


Sunday 28.04

Sala Gerard
11:00 Igor i podróż żurawi’ Journey / Igor and the Cranes
Evgeny Ruman
Izrael/Polska/Niemcy
f 90 min
12:35
(A)
Yael
Emil Piórek, Rafał Żwan
Polska, 2012
D 34 min
13:35
(A)
The Protocols of the Elders of Zion / Protokoły Mędrców Syjonu
Bartosz Warwas
Polska, 2012
s 7 min
14:00
(A)
No Full Stop / Bez ostatniej kropki
Shlomo Slutzky
Argentyna/Izrael, 2011
D 60 min
15:30
(A)
Punk Jews
Jesse Zook Mann
USA, 2012
d 56 min
17:00
(A)
Room 514 / Pokój 514
Sharon Bar Zvi
Izrael, 2012
F 88 min
19:30Uroczystość zamknięcia festiwalu / Closing Ceremony
20:30 Grand Prix – Golden Warsaw Phoenix winner / Zdobywca Grand Prix – Złotego Warszawskiego Feniksa /

Sala Zbyszek
11:00 Tonia and Her Children / Tonia i jej dzieci
Marcel Łoziński
Polska, 2011
D 58 min
12:05 And All This Turns Into Dance / I to wszystko zamienia się w taniec
Henryka Dobosz-Kinaszewska, Adam Kinaszewski
Polska, 2009
d 44 min
13:00 Idea Haendel – This is My Heritage / Ida Heandel. Wiem skąd jestem
Christine Jezior
Polska, 2011
D 54 min
14:00 Rainbow / Tęcza
Eliran Elya
Izrael, 2012
F 42 min
15:00 The Tenth Drop / Dziesiąta kropla
Gabriel Ohayon
Francja
d 31 min
15:35
(A)
Letters from Szczuczyn / Listy ze Szczuczyna
Bolesław Maciej Miguła
Polska, 2013
D 17 min
16:15 Retrace / Powrót
Judit Elek
Węgry/Rumunia, 2011
f 98 min
18:00 Let’s Dance!
Gabriel Bibliowicz
Izrael, 2011
d 53 min
19:00 In Search of a Lost Childhood / W poszukiwaniu straconego dzieciństwa
Matthias Frickel
Niemcy, 2012
d 43 min
20:00
M
Don Gabriel
Czesław Petelski, Ewa Petelska
Polska, 1966
f 92 min






M - Józef Hen Retrospective

(A) - Q&A with the authors after screening

F – feature film

D – documentary film

S – short film

A – animation

Admission to all festival screenings is free.
Kino Muranów, Warszawa, ul. Andersa 1


formularz regulamin logo polski
2009-2016@pixele.net

Ta witryna używa plików cookie. Korzystają…c ze strony wyrażasz zgodę™ na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.