PROGRAMME


Programme in PDF


Wednesday 23.04

Sala Gerard
15:00
(A)
Faces of the Non-Existent Town
Natasza Ziółkowska-Kurczuk
Polska, 2013
d 25 min
15:45
(A)
Insomnia
Andrzej Titkow
Polska, 2012
d 53 min
17:00
(A)
The Lady in Number 6
Malcolm Clarke
Kanada, USA, Wielka Brytania, 2012
d 39 min
18:15
(A)
Ponevezh Time
Yehonatan Indursky
Izrael, 2012
D 53 min
20:00
Broadway Musicals: A Jewish Legacy
Michael Kantor
USA, 2013
D 84 min
21:30
Colette
Milan Cieslar
Czechy/Słowacja
F 126 min

Sala Zbyszek
15:00Never Forget to Lie
Marian Marzyński
USA, 2013
D 56 min
16:00Same River Twice
Effi Weiss, Amir Borenstein
Belgia, 2013
D 111 min
18:00
(G)
Holy Week
Andrzej Wajda
Polska, 1995
F 93min
19:40
(G)
MEETING WITH ANDRZEJ WAJDA
21:15Dancing in Jaffa
Hilla Medalia
Izrael, 2013
d 86 min


Thursday 24.04

Sala Gerard
15:00
(A)
Soldier on the Roof
Esther Hertog
Holandia, 2012
D 80 min
17:00
(A)
Hanan Porat: Settled in Faith
Gil Mezuman
Izrael, 2012
d 63 min
18:30
(A)
The Jewish Cardinal
llan Duran-Cohen
Francja, 2013
f 97 min
20:45Sein Kampf
Jakob Zapf
Niemcy, 2013
s 17 min
21:15Farewell, Herr Schwarz
Yael Reuveny
Niemcy/Izrael, 2013
d 97 min

Sala Zbyszek
15:00In Between
David Ofek, Neta Shoshani
Izrael
d 55 min
16:00Auschwitz on My Mind
Assaf Machnes
Izrael/Polska/Wielka Brytania, 2013
s 16 min
16:20Trespasser
Nicky J. Ilan
Izrael, 2012
s 16 min
16:40A Knock on the Door
Eliran Elya
Izrael, 2013
s 11 min
17:00The Stigma?
Martí Sans
Hiszpania, 2012
D 73 min
18:20Father and Son
Paweł Łoziński
Polska, 2013
d 54 min
19:20Out in the Dark
Michael Mayer
Izrael/USA/Palestyna, 2012
f 92 min
21:10
(G)
The Condemnation of Franciszek Kłos
Andrzej Wajda
Polska, 2000
f 96 min





Friday 25.04

Sala Gerard
15:00
(A)
In Search of the Lost Landscape
Leo Kantor
Polska/Szwecja
D 40 min
16:10
(A)
DANCING IN JAFFA
Hilla Medalia
Izrael, 2013
D 86 min
18:10
(A)
A Place in Heaven
Yossi Madmony
Izrael, 2014
f 113 min
20:40
(A)
Youth
Tom Shoval
Izrael/Niemcy
f 103 min

Sala Zbyszek
15:00 Special Interview
Nitzan Rozenberg
Izrael, 2012
d 56 min
16:00Regina
Diana Groó
Wielka Brytania/Węgry/Niemcy, 2013
d 64 min
17:10Before the Revolution
Dan Shadur
Izrael, 2013
d 60 min
18:20Holocaust - Is It a Wallpaper Paste?
Mumin Shakirov
Rosja, 2013
D 56 min
19:25Soldier on the Roof
Esther Hertog
Holandia, 2012
d 80 min
21:00
(G)
Samson
Andrzej Wajda
Polska, 1961
f 117 min


Saturday 26.04

Sala Gerard
12:00
My Happiest Day
Michał Bukojemski
Polska, 2013
D 67 min
13:15Colette
Milan Cieslar
Czechy/Słowacja
F 126 min
15:30Farewell, Herr Schwarz
Yael Reuveny
Niemcy/Izrael, 2013
D 97 min
17:15Insomnia
Andrzej Titkow
Polska, 2012
D 53 min
18:45Faces of the Non-Existent Town
Natasza Ziółkowska-Kurczuk
Polska, 2013
D 25 min
19:20In Search of the Lost Landscape
Leo Kantor
Polska/Szwecja
d 40 min
20:10Ponevezh Time
Yehonatan Indursky
Izrael, 2012
d 53 min
21:15Hanan Porat: Settled in Faith
Gil Mezuman
Izrael, 2012
d 63 min

Sala Zbyszek
12:00The Women Pioneers
Michal Aviad
Izrael, 2013
d 52 min
13:00
(A)
Holocaust - Is It a Wallpaper Paste?
Mumin Shakirov
Rosja, 2013
d 56 min
14:30
(A)
My Happiest Day
Michał Bukojemski
Polska, 2013
d 67 min
16:10
(A)
Father and Son
Paweł Łoziński
Polska, 2013
D 54 min
17:4
(A)
The Stigma?
Martí Sans
Hiszpania, 2012
D 73 min
19:30
(A)
Trespasser
Nicky J. Ilan
Izrael, 2012
S 16 min
20:05
(A)
Auschwitz on My Mind
Assaf Machnes
Izrael/Polska/Wielka Brytania, 2013
S 16 min
20:40
(A)
A Knock on the Door
Eliran Elya
Izrael, 2013
S 11 min
21:10
(A)
Out in the Dark
Michael Mayer
Izrael/USA/Palestyna, 2012
F 92 min


Sunday 27.04

Sala Gerard
11:00 Youth
Tom Shoval
Izrael/Niemcy
f 103 min
12:50Broadway Musicals: A Jewish Legacy
Michael Kantor
USA, 2013
D 84 min
14:20The Jewish Cardinal
llan Duran-Cohen
Francja, 2013
f 97 min
16:10A Place in Heaven
Yossi Madmony
Izrael, 2014
F 113 min
18:10Sein Kampf
Jakob Zapf
Niemcy, 2013
s 17 min
19:30CLOSING CEREMONY
21:00GRAND PRIX – GOLDEN WARSAW PHOENIX WINNER

Sala Zbyszek
13:00
(A)
Before the Revolution
Dan Shadur
Izrael, 2013
D 60 min
14:30
(A)
Same river twice
Effi Weiss, Amir Borenstein
Belgia, 2013
d 111 min
16:45
(A)
Special Interview
Nitzan Rozenberg
Izrael, 2012
D 56 min
18:00
(A)
In Between
David Ofek, Neta Shoshani
Izrael
D 55 min
19:20 Regina
Diana Groó
Wielka Brytania/Węgry/Niemcy, 2013
d 64 min
20:30The Lady in Number 6
Malcolm Clarke
Kanada, USA, Wielka Brytania, 2012
D 39 min
21:20
(G)
Korczak
Andrzej Wajda
Polska/Niemcy, 1990
f 113 min






(G) - Andrzej Wajda Retrospective

(A) - Q&A with the authors after screening

F – feature film

D – documentary film

S – short film


Admission to all screenings is free
Kino Muranów, Warszawa, ul. Andersa 5


formularz regulamin logo polski
2009-2016@pixele.net

Ta witryna używa plików cookie. Korzystają…c ze strony wyrażasz zgodę™ na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.