Program

W tym roku zobaczymy / This year in Festival’s competition:

PROGRAM pdf>>

Wejściówki na filmy można odbierać w Kinie Muranów już od 20 maja
/ Free tickets can be collected in the Cinema Muranów begining of May 20.

Na uroczystość otwarcia oraz zamknięcia i towarzyszące im pokazy wstęp tylko za zaproszeniami / The opening and closing ceremonies and screenings that accompany them: invitation only.

filmy dokumentalne / documentaries:

Tytuł / title reż. / dir. kraj / country projekcje / screenings
  Przy Planty 7/9 // Bogdan’s Journey Michał Jaskulski,
Lawrence Loewinger
Polska, USA / Poland, USA  25.05 20:45,
28.05 13:30
(po pokazie spotkanie z reżyserem / Q&A after the screening)
  Holy Zoo Katharina Waisburd Niemcy / Germany 28.05 15:45
(po pokazie spotkanie z reżyserką / Q&A after the screening)
  Scandal in Ivansk // Skandal w Iwaniskach David Blumenfeld, Ami Drozd Izrael, Polska / Israel, Poland 25.05 17:15
(po pokazie spotkanie z reżyserem/ Q&A after the screening)
  Measures of Merit // Pod prąd Roni Aboulafia Izrael / Israel 25.05 19:15
(po pokazie spotkanie z reżyserką/ Q&A after the screening)
  Jerusalem Dream // Sen o Jerozolimie Meni Elias Izrael / Israel 27.05 18:00
(po pokazie spotkanie z reżyserem/ Q&A after the screening)
  Echoes from the attic // Echa ze strychu Debbie Goodstein USA, Polska / USA, Poland  27.05 17:45
(po pokazie spotkanie z reżyserem/ Q&A after the screening)
  Tel Aviv Live Nellu Cohn Izrael / Israel 27.05 16:15
(po pokazie spotkanie z reżyserem/ Q&A after the screening)
  My Home // Mój dom Igal Hecht Izrael / Israel  27.05 16:45
  Aliyah Dada Oana Giurgiu Rumunia / Romania  26.05 18:45
(po pokazie spotkanie z reżyserką/ Q&A after the screening)
  Winding // Nad brzegami Jarkonu Avi Belkin Izrael / Israel  25.05 15:15,
28.05 13:00
  Box for Life // Na ringu życia Uri Borreda Izrael / Israel 26.05 15:15
(po pokazie spotkanie z reżyserem/ Q&A after the screening)
Sheltered by the trees // W cieniu drzew Valentina Arena Włochy / Italy 28.05 16:00
(po pokazie spotkanie z reżyserką/ Q&A after the screening)
  Wytrwałość // Perseverance Małgorzata Imielska Polska / Poland 26.05 17:00
(po pokazie spotkanie z reżyserką/ Q&A after the screening)
  Ida i Irena // Ida and Irena Piotr Morawski Polska / Poland  25.05 19:45
(po pokazie spotkanie z reżyserem/ Q&A after the screening)
Praise the Lard // Pochwała smalcu Chen Shelach Izrael / Israel 25.05 21:00
(po pokazie spotkanie z reżyserem/ Q&A after the screening);
27.05 13:15
  Hummus! the Movie // Hummus! Oren Rosenfeld Izrael / Israel 27.05 14:30
(po pokazie spotkanie z reżyserem/ Q&A after the screening)
  Mr Gaga Tomer Heymann Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia / Israel, Sweden, Germany, Netherlands 28.05 14:10
  Dotknięcie anioła // The Touch of an Angel Marek Tomasz Pawłowski Polska / Poland 27.05 18:45
(po pokazie spotkanie z reżyserem/ Q&A after the screening)

filmy fabularne / feature films:

Tytuł / title reż. / dir. kraj / country projekcje / screenings
Sprawiedliwy // The Righteous Michał Szczerbic Polska / Poland 27.05 20:00
(po pokazie spotkanie z reżyserem/ Q&A after the screening)
  Harmonia // Harmony Ori Sivan Izrael / Israel 25.05 18:00
  One Week and a Day // Dzień po żałobie Asaph Polonsky Izrael / Israel 27.05 20:30
  Fanny’s Journey // Podróż Fanny Lola Doillon Francja / France  27.05 14:45
  Remember Atom Egoyan Kanada, Meksyk, RPA, Niemcy / Canada, Mexico, RSA, Germany 26.05 20:00

Filmy krótkometrażowe (blok filmów) / shorts (block of screenings):

25.05 16:30-18:00 oraz / and 28.05 11:30-13:00
blok filmów / joint screening of shorts – sala Zbyszek/ Zbyszek screening hall

Tytuł / title reż. / dir. kraj / country projekcje / screenings
The Chop // Siekany Lewis Rose Wielka Brytania / UK  25.05 16:30-18:00
  The Pioneers // Pionierzy Gaby Ohayon Francja / France 25.05 16:30-18:00
  Die Überstellung // Transfer Michael Grudsky Austria 25.05 16:30-18:00
  Now or Later // Może kiedyś Mara Kassin USA 25.05 16:30-18:00
  Biography // Biografia Arik Kaufman Izrael / Israel 25.05 16:30-18:00

PROGRAM pdf>>

Wejściówki na filmy można odbierać w Kinie Muranów już od 20 maja
/ Free tickets can be collected in the Cinema Muranów begining of May 20.

Na uroczystość otwarcia oraz zamknięcia i towarzyszące im pokazy wstęp tylko za zaproszeniami / The opening and closing ceremonies and screenings that accompany them: invitation only.

Pokazy specjalne / Special screenings:

W tym roku przypomnimy też filmy mistrza Andrzeja Wajdy / In this year we will also show the movies of master Andrzej Wajda:

“Wesele” / “The Wedding”pokaz przed debatą>> / before the debate>>

“Samson” (pokaz/ screening: 26.05 13:00)

“Ziemia Obiecana”“The Promised Land” (pokaz / screening: 25.05 14:00)

“Krajobraz po bitwie” / “Landscape after battle” (pokaz / screening: 27.05 12:30)

“Korczak” (pokaz po ceremonii otwarcia Festiwalu / screening after the opening ceremony: 24.05 – wstęp tylko za zaproszeniami / invitation only)

W programie także pokaz specjalny filmów (video-art) powstałych w ramach programu rezydencji artystycznych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN / We would also have unique opportunity to see video-art that has been created during art residencies hosted by Museum of History of Polish Jews POLIN:
Obecność / Brak / Ślady. Współcześni artyści o żydowskiej Warszawie” (pokaz / screening: 26.05 14.00-20.00)