Program 2019

Bezpłatne wejściówki na filmy można odbierać w Kinie Muranów już od 9 września / Free tickets can be collected in the Cinema Muranów begining of 9 September /
Na uroczystość otwarcia oraz zamknięcia i towarzyszące im pokazy wstęp tylko za zaproszeniami / The opening and closing ceremonies and screenings that accompany them: invitation only.

PROGRAM pdf>>

W tym roku zobaczymy / This year in Festival’s competition:

filmy dokumentalne / documentaries:

Tytuł / title reż. / dir. kraj / country projekcje / screenings
Rabunek serca 2019 Rabunek serca /Robbery of The Heart Micah Brandt  USA/Niemcy / USA, Germany 12.09.2019 14:30
Umiera sie tylko dwa razy 2019 Umiera się tylko dwa razy/You Only Die Twice Yair Lev Izrael/Israel 15.09.2019 16:15 (po pokazie spotkanie z reżyserem / Q&A after the screening)
 W Twoich oczach 2019 W Twoich oczach/In Your Eyes Barak Heymann Izrael/Israel 14.09.2019 14:30 (po pokazie spotkanie z jednym z bohaterów filmu /  after the screening: Q&A with one of the film’s main characters)
Jonathan Agassi uratował mi życie/Jonathan Agassi Saved My Life Tomer Heymann Izrael/Israel 13.09.2019 16:00 (po pokazie spotkanie z reżyserem oraz matką głównego bohatera / After the screening: Q&A with film director and with mother of main character)
 Warszawa miasto podzielone 2019 Warszawa: miasto podzielone/Warsaw: A City Divided Eric Bednarski Polska/Poland 12.09.2019 16:30 (po pokazie spotkanie z reżyserem / Q&A after the screening)
Tajemnice Mossadu 2019 Tajemnice Mossadu/Inside The Mossad Duki Dror  Izrael, Niemcy/Israel, Germany 12.09.2019 20:35  (po pokazie spotkanie z reżyserem / Q&A after the screening)
Projekt babcia 2019 Projekt: Babcia/Granny Project Bálint Révész  Węgry, Wielka Brytania/ Hungary, UK  11.09.2019 14:45
Czarny miód 2019 Czarny miód/Black Honey, The Life and Poetry of Avraham Sutzkever Uri Barbash Izrael/Israel 11.09.2019 18:30
W ukryciu 2019 W ukryciu/Covered Up Rachel Elitzur  Izrael/ Israel 15.09.2019 14:45 (po pokazie spotkanie z reżyserką / Q&A after the screening)
 Król Bibi 2019 Król Bibi/King Bibi Dan Shadur  Izrael/ Israel 11.09.2019 14:30
 Zohar powrot 2019 Zohar: powrót/Zohar: The Return  Dani Rosenberg, Yaniv Segalovich Izrael/ Israel  12.09.2019 14:45 (po pokazie spotkanie z reżyserem / Q&A after the screening)
Marek Edelman …i była miłość w getcie/Marek Edelman …And There Was Love In The Ghetto Jolanta Dylewska, Andrzej Wajda  Polska, Niemcy/Poland, Germany Film otwarcia (11.09.2019 19:00 – w ramach uroczystości otwarcia)
 Rabini na bezdrożach 2019  Rabini na bezdrożach/Outback Rabbis Danny Ben-Moshe  Australia  14.09.2019 16:00
 150 twarzy Izraela 2019  150 twarzy Izraela/Shooting The Israeli Man  Noit Geva Izrael/Israel 13.09.2019 14:15
(po pokazie spotkanie z reżyserem / Q&A after the screening)
 Zamach 2019 Zamach/The Assassination  Avi Weissblei Izrael/Israel  11.09.2019 16:45

PROGRAM pdf>>

filmy fabularne / feature films:

Tytuł / title reż. / dir. kraj / country projekcje / screenings
  Lady Titi/Lady Titi Sings The Blues  Esti Almo Wexler Izrael/Israel 15.09.2019 12:30 (Po pokazie spotkanie z reżyserką i producentem / After the screening: Q&A with film director and film producer)
Anthrax 2019  Anthrax Shai Scherf Izrael/Israel 12.09.2019 16:15 (Po pokazie spotkanie z reżyserem / After the screening: Q&A with film director)
 Echo Amikam Kovner, Assaf Snir Izrael/Israel  12.09.2019 18:10 (Po pokazie spotkanie z reżyserem / After the screening: Q&A with film director)
The Unorthodox 2019  The Unorthodox Eliran Malka Izrael/Israel 12.09.2019 20:25
Noc ojca 2019  Noc ojca/The Mover Davis Simanis Jr. Łotwa/ Latvia 11.09.2019 16:15 (Po pokazie spotkanie z reżyserem / After the screening: Q&A with film director)
Hotel Auschwitz 2019  Hotel Auschwitz Cornelius Schwalm Niemcy/Germany  13.09.2019 12:00 (Po pokazie spotkanie z głównymi aktorami, w tym: reżyserem- producentem filmu / After the screening: Q&A with main actors including film director/producer)
 87 dzieci 2019  87 dzieci/87 Children Achtem Sejtablajew  Ukraina/ Ukraine 12.09.2019 18:20
 Tu i teraz 2019  Tu i teraz/Here and Now Roman Shumunov  Izrael/Israel 13.09.2019 20:45 (Po pokazie spotkanie z głównym aktorem / After the screening: Q&A with actor of leading role)
 Leona 2019  Leona  Isaac Cherem Meksyk/ Mexico 14.09.2019 18:00 (Po pokazie spotkanie z główną aktorką / After the screening: Q&A with main actor)
 Cena prawdy 2019  Cena prawdy/The Other Story  Avi Nesher Izrael/Israel 14.09.2019 20:15
 Pęknięcia 2019 Pęknięcia/Fractures  Arik Lubetzky Izrael/Israel  14.09.2019 12:30 (Po pokazie spotkanie z reżyserem / After the screening: Q&A with film director)
 Żal 2019  Żal/Longing  Savi Gabizon  Izrael/Israel 13.09.2019 18:25 (Po pokazie spotkanie z reżyserem / After the screening: Q&A with film director )

PROGRAM pdf>>

Filmy krótkometrażowe (blok filmów) / shorts (block of screenings):

11.09.2019  20:00
blok filmów / joint screening of shorts

Tytuł / title reż. / dir. kraj / country projekcje / screenings
 Najmłodszy/The Youngest  Rachel Elitzur  Izrael/Israel 11.09.2019  20:00
   Szmil/Shmil  Baruch Rosenstein  Izrael/Israel 11.09.2019  20:00
Marnosc nad marnosciami 2019  Marność nad marnościami /Vanity of Vanities  Aleksey Shelmanov, Aleksey Turkus  Rosja/Russia 11.09.2019  20:00
Komedia w tonacji molowej/Comedy in a Minor Key Tjebbo Penning  Holandia/The Netherlands 11.09.2019  20:00
Szchita/Shehita Dean Gold Kanada/Canada 11.09.2019  20:00
Judaizm na nowo/Redefining Judaism Esmé Fox  USA 11.09.2019  20:00

PROGRAM pdf>>

Bezpłatne wejściówki na filmy można odbierać w Kinie Muranów już od 9 września / Free tickets can be collected in the Cinema Muranów begining of 9 September /
Na uroczystość otwarcia oraz zamknięcia i towarzyszące im pokazy wstęp tylko za zaproszeniami / The opening and closing ceremonies and screenings that accompany them: invitation only.